Як грамотно утеплити фасад?

Чтобы снизить потери тепла, а значит сэкономить на отоплении, каждый владелец частного дома старается провести утепление. Делать это можно несколькими способами. Во-первых, теплоизоляционный слой можно разместить с внутренней стороны стены. Такую работу можно выполнить в любое время года. Но при внутренней теплоизоляции вы потеряете свободную площадь. Во-вторых, можно утеплить фасад дома. Именно такой способ наиболее популярен. Давайте разберемся с технологией такого утепления. В первую очередь необходимо правильно подобрать материал. На современном рынке можно найти большой выбор утеплителей. Это и традиционные минеральная вата и пенопласт, и современные пенополиуретан и другие материалы. Каждый из них имеет свои преимущества и недостатки.
Минеральная вата и пенопласт (а также различные их разновидности) стоят недорого. К тому же такой материал можно легко смонтировать самостоятельно. Если говорить о теплоизоляционных свойствах, то и тут минеральная вата и пенопласт на одних из первых мест.

Пінополіуретан

Є сучасний теплоізоляційний матеріал – пінополіуретан. Такий утеплювач не горить, не вбирає вологу і має теплопровідність значно нижчу, ніж у перерахованих вище варіантів. До того ж пінополіуретан наноситься в рідкому піноподібному вигляді, і лише згодом застигає. Така технологія монтажу дозволяє заповнити всі існуючі щілини та тріщини, а значить значно покращити теплоізоляційний захист.
Але саме спосіб укладання пінополіуретану і є його головним мінусом. Для монтажу вам знадобиться наявність спеціального обладнання, яке коштує досить дорого, набагато вигідніше найняти спеціалізовану компанію, яка і проведе утеплення фасаду вашого будинку. Цей матеріал дуже вимогливий як до свого виробництва (а цей процес відбувається безпосередньо на будівельному майданчику), так і до укладання. Фахівці будівельної компанії «Теплий фасад», які мають великий досвід у виконанні подібних робіт, зроблять все і швидко якісно. І не варто «сумувати» про майбутні витрати – вони швидко окупляться під час експлуатації вашого затишного та комфортного будинку.

Технологія утеплення

Самі роботи з теплоізоляції проходять у кілька етапів. Насамперед готується сам фасад. Видаляються ненадійні ділянки та виступаючі елементи. Після цього необхідно укласти шар пароізоляції. Далі монтується сам утеплювач, поверх якого укладається гідроізоляція. Тільки після цього проводять оздоблювальні роботи.

Етапи утеплення

Для початку роботи з утеплення будинку необхідно очистити поверхню від штукатурки, забруднень, нерівностей. Нанести новий шар штукатурки для усунення нерівностей та дефектів поверхні, нанести шар ґрунтовки під утеплення.

Установка стартового профілю для системи утеплення – це наступний важливий етап роботи з утеплення будинку. Його необхідно закріпити горизонтально, згідно з рівнем вказаним у проектних документах. Стартовий профіль кріпиться на дюбель з інтервалами в 30 сантиметрів. Щоб компенсувати термо розширення, необхідно залишити відстань близько 3 мм між профілями.

Суміш клею наносять зубчастими шпателями на периметр панелі утеплювача. Клейову суміш можна замінити на піну для виробів із пінопласту або звичайною монтажною піною.

Установку плит із пінопласту слід виконувати горизонтально, починаючи з основи будинку. При необхідності перший ряд монтують на стартовий профіль і в цьому випадку наносять клей відступаючи від краю на розмір профілю.

За допомогою перфоратора необхідно зробити отвір під спеціальний термодюбель, так щоб його капелюшок був нарівні з плитою утеплювача. Потім у дюбель монтують розпірний сердечник.

Зовнішні кути будинку, дверні та віконні отвори посилюються фасадними куточками та склосіткою.

На панелі утеплювача рівномірно наноситься клей, в якому топиться армована сітка і стягується за допомогою шпателя. Після наносять розчин і знову стягують шпателем доти, поки поверхня не стане максимально рівною.

На цьому етапі утеплення наноситься декоративно-захисна штукатурка. Її товщина за технологією перевищує розмір наповнювача, який формує ?фактуру поверхні. Після цього шар слід розрівняти до розміру зерна наповнювача.

Це фінальний етап утеплення – надання фактури та індивідуальності вашому будинку.

Зверніться до професіоналів

Кожен етап монтажу теплоізоляційного шару дуже важливий. Від правильності його залежатиме як втрати тепла, так і довговічність усієї будови. Якщо ви неправильно проведете гідроізоляцію, ваш утеплювач прослужить недовго. При цьому може початися гниття елементів будинку. Тому найкраще довірити усі роботи фахівцям. Особливо це актуально, якщо ви збираєтеся використовувати як утеплювач пінопоріуретан.

Дозвольні документи

Будівельна компанія “Теплий фасад” працює повністю у правовому полі, має усі дозвільні документи на ведення будівельних, ремонтних та висотних робіт на території України.

Є ПИТАННЯ ?

Ми з радістю відповімо на всі Ваші питання, розповімо про тонкощі та специфіку утеплення Вашого об’єкта. <h4 Не соромтеся ставити запитання. Це безкоштовно!