Зробимо Ваш будинок теплішим...

Капітальний ремонт фасадів в Одесі

Будівельна компанія “Теплий фасад”

Ремонт фасадів

Наскільки б надійно не було збудовано будинок, його фасад у процесі експлуатації потребує ремонту та догляду. Зовнішні матеріали постійно піддаватимуться впливам середовища, у тому числі волозі, вітру або механічним пошкодженням.

Які роботи мають проводитись?

Незалежно від того, чи самостійно господарі виконуватимуть роботи або вдадуться до допомоги фахівців, потрібно розуміти які саме заходи слід вжити для ремонту фасаду.

Будівельні норми та правила говорять про те, що огляд фасаду на предмет пошкоджень та зносу повинен проводитись з регулярною періодичністю. При цьому косметичні роботи призначені для виконання 1 раз на 5 років, а капітальний ремонт потрібно робити 1 раз на 10 років. Таким чином, робочий діапазон зовнішніх матеріалів будівлі становить приблизно 10 років. Це досить великий термін, проте мало хто дбає про свій будинок, особливо це стосується приватних будівель.

Говорячи про те, чим по суті є ремонт фасаду, потрібно говорити про комплекс робіт, які спрямовані на відновлення зовнішнього вигляду та захисних характеристик споруди. Капітальний ремонт проводиться у разі, коли пошкоджено понад третину всієї площі фасаду. При цьому видаляються колишні покриття і наносяться нові або нові покриття верхнім шаром. Такі передбачають наступний план:

 • Очищення стін від старого покриття та забруднень;
 • Монтаж або заміна тепло- та гідроізоляції;
 • Грунтовка поверхні для покращення адгезивних властивостей поверхні перед нанесенням декоративного матеріалу;
 • Оздоблення стін за допомогою штукатурки або сайдингових конструкцій;
 • Проведення інженерних мереж.

Таким чином, обсяг робіт, необхідних при ремонті фасадів досить великий. Це означає, що на всі заходи піде чимало часу та сил.

Популярні види фасадів та їх ремонт

Залежно від переваг господарів, фасади можуть бути різних видів. Відповідно, щоб їх відремонтувати доведеться мати справу з різними інструментами та матеріалами.

Вентильовані фасади

Великою популярністю користуються фасади, що вентилюються. Вони мають відмінні шумо- і теплоізолюючі якості, швидко встановлюються і мають хорошу стійкість до механічних впливів. Для роботи з цим варіантом фасадів слід дотримуватися такого плану:

 • Насамперед визначаються ділянки з дефектами;
 • Потім проводиться підготовка поверхні до роботи;
 • Встановлюється ізоляційний шар;
 • Надання зовнішнього вигляду, відновлення обробки.

Часто вентильовані фасади виконуються із МДФ. Цей матеріал добре переносить вологу, високі температури та механічні впливи. При ремонті МДФ поверхня фарбується новою фарбою. Через сонячні промені матеріал вигоряє і втрачає свій зовнішній вигляд. Щоб видалити стару фарбу, плити шліфуються і потім ґрунтуються перед фарбуванням.

Цегляна кладка

При ремонті фасаду, виконаного з цегли, необхідно зберегти його міцність і теплоізоляційні властивості. Він може руйнуватися не тільки від часу та зовнішніх впливів, але також через неправильну технологію його укладання та використання неякісних матеріалів. Для такого фасаду план робіт наступний:

 • Спершу оцінюється стан стін. Якщо на кладці є залишки штукатурки або фарби, їх потрібно очистити за допомогою залізної щітки;
 • Якщо виявлені великі тріщини, їх не потрібно закладати, необхідно проводити заміну цегли;
 • Милші дефекти можна затерти шпаклівкою;
 • Тепер проводиться ґрунтування поверхні та фарбування;
 • Бажано нанести на фасад гідрофобний склад, щоб запобігти його руйнуванню.

Таким чином, дуже важливо стежити за тим, щоб фасад був надійним і повністю виконував свої функції. Не слід допускати сильних ушкоджень. Регулярний огляд поверхні дозволить уникнути великих робіт. Завжди легше підтримувати матеріали в робочому стані, ніж потім робити величезний обсяг робіт.

Технологічний процес ремонту фасаду

Чітке дотримання всіх технологічних процесів дозволяє зберегти максимум тепла, надійно захистити будинок від природних явищ, ізолювати будинок від сторонніх звуків та шумів. Ми використовуємо тільки якісні та сертифіковані матеріали від наших перевірених партнерів та постачальників, тому з упевненістю можемо гарантувати якість нашої роботи.

Этапы утепления стен домов

Для початку роботи з утеплення будинку необхідно очистити поверхню від штукатурки, забруднень, нерівностей. Нанести новий шар штукатурки для усунення нерівностей та дефектів поверхні, нанести шар ґрунтовки під утеплення.

Установка стартового профілю для системи утеплення – це наступний важливий етап роботи з утеплення будинку. Його необхідно закріпити горизонтально, згідно з рівнем вказаним у проектних документах. Стартовий профіль кріпиться на дюбель з інтервалами в 30 сантиметрів. Щоб компенсувати термо розширення, необхідно залишити відстань близько 3 мм між профілями.

Суміш клею наносять зубчастими шпателями на периметр панелі утеплювача. Клейову суміш можна замінити на піну для виробів із пінопласту або звичайною монтажною піною.

Установку плит із пінопласту слід виконувати горизонтально, починаючи з основи будинку. При необхідності перший ряд монтують на стартовий профіль і в цьому випадку наносять клей відступаючи від краю на розмір профілю.

За допомогою перфоратора необхідно зробити отвір під спеціальний термодюбель, так щоб його капелюшок був нарівні з плитою утеплювача. Потім у дюбель монтують розпірний сердечник.

Зовнішні кути будинку, дверні та віконні отвори посилюються фасадними куточками та склосіткою.

На панелі утеплювача рівномірно наноситься клей, в якому топиться армована сітка і стягується за допомогою шпателя. Після наносять розчин і знову стягують шпателем доти, поки поверхня не стане максимально рівною.

На цьому етапі утеплення наноситься декоративно-захисна штукатурка. Її товщина за технологією перевищує розмір наповнювача, який формує ?фактуру поверхні. Після цього шар слід розрівняти до розміру зерна наповнювача.

Це фінальний етап утеплення – надання фактури та індивідуальності вашому будинку.

АКЦІЯ “УТЕПЛИЛИСЯ ЗАРАЗ!”

До кінця травня діє спеціальна пропозиція – знижки до 35% і спеціальна гарантія на матеріали та роботу 7 років.

Дозвільні документи

Будівельна компанія “Теплий фасад” працює повністю у правовому полі, має усі дозвільні документи на ведення будівельних, ремонтних та висотних робіт на території України.