высотные роботы - промышленный альпинизм

Промисловий альпінізм

Ще кілька десятиліть тому такий вид послуг був великою рідкістю, оскільки він пов’язаний із великим ризиком та високим професіоналізмом майстрів. Промисловий альпінізм застосовується для проведення робіт у безопорному просторі. Така робота так само дивовижна і складна, як і хобі сходження на вершини. Людям потрібно не менше самовладання та витримки ще й тому, що вони працюють поруч із нами.

Робоче місце альпініста обладнується мотузкою, за якою він піднімається і опускається на потрібну висоту, засобами пересування та кріпленнями, призначеними для захисту від падіння. Технологія альпінізму дозволяє проводити необхідні роботи на високих об’єктах без застосування опор, риштовання, зведення лісів або механізмів для підйому. Таким чином, промисловий альпінізм використовується у випадках коли звести ліси неможливо чи невигідно економічно.

Спектр робіт, що виконуються

Крім професійної підготовки майстрів, висотні роботи часто вимагають великого досвіду та знання всіх найдрібніших нюансів справи. Кваліфіковані фахівці та знавці своєї справи надають різні послуги, які неможливо або важко виконати на великій висоті без використання опор:

  • Ремонт та очищення покрівлі;
  • Очищення та миття куполів;
  • Ремонт, фарбування та реставрація фасадів будівель;
  • Герметизації стиків панелей на фасадах;
  • Монтування різного виду конструкцій та рекламних банерів.

Зрозуміло професія альпініста співіснує з великими ризиками, тому велике значення має обладнання на яке покладаються майстри. Водночас такі роботи дозволяють зберегти в безпечному стані громадські, житлові та адміністративні будинки, а також споруди, що мають складну конструкцію. Альпіністи очищають фасади та вікна будинків, від пилу та бруду, які осідають на них. Це не тільки покращує їх зовнішній вигляд, але також продовжує термін їхньої служби і відповідно забезпечує безпеку людей, що знаходяться в них. Важливим є догляд за міськими насадженнями. Високі, багаторічні дерева потрібно обрізати і звільняти від крон, що надто гілкуються. Перебуваючи в житловому масиві, вони можуть завдати шкоди людям. Промисловий альпінізм по суті є дуже важливою частиною господарства, особливо в умовах сучасного міста, з висотними спорудами і складними конфігураціями архітектури.

Роботи підвищеної складності виконуються без додаткових витрат на підйомні механізми і опори, що і є головною перевагою, яку має промисловий альпінізм. Ціни на виконання робіт визначаються індивідуально і залежать від складності, обсягу та специфіки робіт. Насамперед, професіонали оцінюють робочу зону. Це ділянка, яка небезпечна падінням інструментів та інших предметів. Верхня зона – це місце закріплення мотузок та організації роботи. Нижня зона – місце куди спускається альпініст і робоче місце у якому виконуються роботи. Будівельна компанія “Теплий Фасад” виконує роботи з використанням виключно якісних матеріалів, що підвищує гарантії та продовжує термін служби фасадів, дахів, конструкцій тощо.

Особливості та виникнення промислового альпінізму

Такий вид робіт спочатку отримав початок як інновацію у галузі будівництва. Все почалося з того, що при створенні греблі Гувера в США в 30-х роках, виникла потреба в тому, щоб закріпити стіни скелі та очистити їх від породи, яка була рухливою в деяких місцях. У руйнівних процесах взяла участь вода, яка змінюючи агрегатні стани, створювала тріщини та порожнини у камені. Тоді за виконання цього завдання взялися шахтарі. Їм треба було спускатися мотузкою і закладати в тріщини динаміт. Через відсутність спеціального обладнання та належної кваліфікації, ті роботи були затьмарені великою кількістю жертв, які зривалися з великої висоти.

В історії СРСР приклад альпінізму був відзначений ще за часів Другої світової війни. Тоді перед бригадою альпіністів було поставлено завдання замаскувати позолочені шпилі в блокадному Ленінграді. Це робилося у тому, щоб вороги було неможливо проводити прицільні атаки.

У 70-х роках з’явилися перше професійне спорядження, зокрема альпіністська мотузка та надійні кріплення. Сучасний вигляд і найбільше поширення послуги промислового альпінізму набули у 80-х роках минулого століття.

Великою перевагою та відмінною особливістю фахівців даної професії є швидка та якісна робота. Необхідно, щоб майстер мав належну спритність і силу, при цьому мав невелику вагу. Такі навантаження цілком можна порівняти з навантаженнями спортсменів та атлетів, проте сюди слід додати і смертельний ризик.

Дозвільні документи

Будівельна компанія “Теплий фасад” працює повністю у правовому полі, має всі дозвільні документи на ведення будівельних, ремонтних та висотних робіт на території України.

Є ПИТАННЯ ?

Ми з радістю відповімо на всі Ваші питання, розповімо про тонкощі та специфіку утеплення Вашого об’єкта.