Технология утепления стен пеноплексом

Утеплення стін піноплексом

Затребуваним теплоізоляційним матеріалом, який можна використовувати при внутрішніх та зовнішніх роботах, є екструдований пінополістирол. Найчастіше звичайні споживачі називають його просто піноплекс. Існують різні способи закріплення такого утеплювача на робочій поверхні. У тому числі, укладають пінолекс на клейовий склад під наступне оштукатурювання. Як на практиці виглядає така робота?

Підготовка стін під піноплекс

Клейовий метод кріплення екструдованого пінополістиролу передбачає, що спочатку робоча основа очищається від попереднього облицювання, забруднень та цвілевих уражень. Також необхідно, щоб з усієї чорнової поверхні були видалені великі нерівності. Тому можна покрити стіну штукатурним складом, попередньо нанісши на неї ґрунтовку. Ще один шар ґрунту накладають після того, як стіна буде оштукатурена.

Наклеювання піноплексу на поверхню

Поклейка листів екструдованого пінополістиролу починається з нижньої ділянки стіни. Матеріал укладається рядами, між якими має залишатися перев’язка швів. Щоб закріпити панель, клейовий склад можна наносити як на зворотний бік панелей, так і на робочу поверхню. У першому випадку клей наносять у вигляді ліній, що перехрещуються, у другому – покривають суцільним шаром.

Далі плиту піноплексу притискають до стіни і обов’язково виставляють за рівнем. У тому ряду наступна плита укладається поруч і таким чином, щоб між плитами не залишалися помітні зазори. Наступний ряд, як було зазначено, укладається з перев’язкою швів. Тобто він має бути зміщений убік.

Додаткове кріплення піноплексу

Не завжди клейовий метод прикріплює панелі утеплювача досить якісно. Якщо після таких маніпуляцій вони відходять від робочої поверхні, їх слід додатково прикріпити до стіни, використовуючи шурупи. Кріпильні елементи встановлюються по кутах панелей. Також можуть використовуватися термодюбелі із широкими капелюшками. І тут кожен елемент здатний прихопити відразу кілька сусідніх плит, якщо помістити його в шов між панелями.

Етапи утеплення

Для початку роботи з утеплення будинку необхідно очистити поверхню від штукатурки, забруднень, нерівностей. Нанести новий шар штукатурки для усунення нерівностей та дефектів поверхні, нанести шар ґрунтовки під утеплення.

Установка стартового профілю для системи утеплення – це наступний важливий етап роботи з утеплення будинку. Його необхідно закріпити горизонтально, відповідно до рівня зазначеного у проектних документах. Стартовий профіль кріпитися на дюбель з інтервалами в 30 сантиметрів. Щоб компенсувати термо розширення, необхідно залишити відстань близько 3 мм між профілями.

Суміш клею наносять зубчастими шпателями на периметр панелі утеплювача. Клейову суміш можна замінити на піну для виробів із пінопласту або звичайною монтажною піною.

Установку плит із пінопласту слід виконувати горизонтально, починаючи з основи будинку. При необхідності перший ряд монтують на стартовий профіль і в цьому випадку наносять клей відступаючи від краю на розмір профілю.

За допомогою перфоратора необхідно зробити отвір під спеціальний термодюбель, так щоб його капелюшок був нарівні з плитою утеплювача. Потім у дюбель монтують розпірний сердечник.

Зовнішні кути будинку, дверні та віконні отвори посилюються фасадними куточками та склосіткою.

На панелі утеплювача рівномірно наноситься клей, в якому топиться армована сітка і стягується за допомогою шпателя. Після наносять розчин і знову стягують шпателем доти, поки поверхня не стане максимально рівною.

На цьому етапі утеплення наноситься декоративно-захисна штукатурка. Її товщина за технологією перевищує розмір наповнювача, який формує ?фактуру поверхні. Після цього шар слід розрівняти до розміру зерна наповнювача.

Це фінальний етап утеплення – надання фактури та індивідуальності вашому будинку.

Підготовка піноплексу до обробки

До нанесення чорнового штукатурного шару утеплювач також потрібно накрити армованою сіткою. Для цього всю площу шару піноплекса покривають клейовим складом, який потім «утоплюють» сітку-серпянку або штукатурну сітку. Після висихання клею можна переходити до нанесення штукатурки.

Дозвільні документи

Строительная компания “Тёплый фасад” работает полностью в правовом поле, имеет все разрешительные документы на ведение строительных, ремонтных и высотных работ на территории Украины.

Є ПИТАННЯ ?

Ми з радістю відповімо на всі Ваші питання, розповімо про тонкощі та специфіку утеплення Вашого об’єкта.